NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Środa: 8:00-13:00
Czwartek: 8:00-14:00
Piątek: 8:00-15:00

W pażdzierniku 2015 roku został zatwierdzony rządowy program "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa".
W ramach NPRCz Priorytet 3 w zakresie "rozwoju zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży,
w tym zakup nowości wydawniczych" nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 15 000 zł (w tym 3 000 zł wkładu własnego organu prowadzącego). W ramach programu możemy kupować dowolne książki, a także e-booki, a tym samym rozszerzyć ofertę o książki spoza lektur.
Zachęcamy do czytania i do współtworzenia listy zakupów. Wasze propozycje przyjmujemy w bibliotece.

Remont w bibliotece szkolnej

W czasie wakacji trwały w bibliotece szkolnej prace remontowe. Do czytelni zakupiono nowe meble , a stare zostały częściowo odnowione. W wypożyczalni został przeprowadzony gruntowny remont. Całkowicie zmieniono rozmieszczenie zbiorów. Biblioteka otrzymała drugie , nowe pomieszczenie na zbiory. Jest przestronnie i ładnie.

Gazetka szkolna "Piast"

We wrześniu ukazał się pierwszy numer gazetki szkolnej "Piast - czyli co w szkole piszczy ''. Informujemy w niej także o " Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa ''. W kolejnych numerach zamieszczane będą listy książek zakupionych w ramach tego programu .

Cyprian Kamil Norwid w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Dnia 10.10.2016 uczestniczyliśmy w niezwykłym koncercie . W grodziskim Centrum Kultury wystąpiła Natalia Sikora , która śpiewała poezje Cypriana Kamila Norwida. Koncert miał tytuł " Natalia Sikora śpiewa Norwida '' i całości składał się z wierszy tego poety wykonywanych bez akompaniamentu .Jak powiedziała sama artystka była to okazja ,aby posłuchać Norwida " w czystej postaci''

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

Dnia 18.10.2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku odbyło się spotkanie z pisarzem i publicystą Andrzejem Pilipiukiem . Jest on autorem ponad stu pozycji , w tym takich bestsellerów jak " Kroniki Jakuba Wędrowycza"". Autor opowiadał o swojej młodości , książkach i tajnikach sztuki pisarskiej . Było wiele pytań , na które chętnie odpowiadał .Mieliśmy możliwość kupienia zbioru opowiadań " 2586 kroków '' . Autor podpisywał swoje książki.

Spotkanie z Hanną Krall

W dniu 23 listopada o godz.18.00 odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki spotkanie z pisarką Hanną Krall . Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Hanna Krall to znana reporterka i dziennikarka , autorka głośnego reportażu " Zdążyć przed Panem Bogiem '' i wielu innych znakomitych pozycji. Pisarka czytała fragmenty książki " Biała Maria '' , odpowiadała na pytania i podpisywała książki . Była to niezwykła okazja , aby osobiście się z nią spotkać.