I Zimowy Turniej Piłki Siatkowej dla Szkół Gimnazjalnych o puchar Dyrektora Szkoły

I Zimowy Turniej Piłki Siatkowej dla Szkół Gimnazjalnych
o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Milanówku.

W dniach 06-07.02.2017 w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Piasta 14 w Milanówku odbył się I Zimowy Turniej Piłki Siatkowej dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZS Nr 1 w Milanówku. W pierwszym dniu turnieju siatkówki udział wzięły dziewczęta reprezentujące 5 szkół gimnazjalnych (Gimnazjum w Nadarzynie I, II, Gimnazjum w Międzyborowie, Gimnazjum nr 1 w Milanówku, Gimnazjum nr 3 w Grodzisku Mazowieckim oraz Gimnazjum nr 1 w Grodzisku Mazowieckim). Mecze rozgrywano w dwóch grupach A i B (po trzy zespoły) a następnie w grupie finałowej, do której weszły 4 zespoły : Gimnazjum w Nadarzynie I, II , Gimnazjum w Międzyborowie, Gimnazjum nr 1 w Grodzisku Mazowieckim . W meczu o piąte miejsce Gimnazjum nr 3 z Grodziska Mazowieckiego pokonało Gimnazjum nr 1 z Milanówka. W meczu finałowym spotkały się dwie drużyny z Nadarzyna a zwycięzcom okazała się druga drużyna. W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum z Międzyborowa pokonało Gimnazjum nr 1 z Grodziska Mazowieckiego. Następnie rozdano puchary za 1 - 3 i za udział w turnieju. Najlepszą zawodniczką MVP zostawała Kinga Wrońska z Nadarzyna, która otrzymywała puchar oraz nagrodę indywidualną. Z nagród cieszyli się też szczęśliwcy którzy w loterii wylosowali wspaniałe plecaki. Organizatorzy zagwarantowali również poczęstunek oraz napoje . Zadowolone miny uczestniczek świadczyły o tym że turniej został bardzo dobrze zorganizowany, a trenerzy zwracali uwagę na bardzo wysoki poziom gry.

Dzień później w turnieju chłopców udział wzięły 4 gimnazja (Nadarzyn, Międzyborów, Gimnazjum nr 3 w Grodzisku Mazowieckim oraz Gimnazjum nr 3 w Milanówku). Mecze odbywały się system ,,każdy z każdym'' , a zdecydowanym zwycięzcą okazało się Gimnazjum z Międzyborowa. O kolejnych miejscach decydowały małe punkty w setach przy bardzo wyrównanej walce 3 pozostałych gimnazjów. Rzutem na taśmę najlepsze okazało się Gimnazjum nr3 w Grodzisku Mazowieckim , które zajęło 2 miejsce . Dalsze miejsca zajęły Gimnazjum z Nadarzyna i Gimnazjum nr 3 z Milanówka. Jak w dniu poprzednim najlepsze drużyny uhonorowano pucharami i medalami, szczęśliwcy z loterii dostali wspaniałe plecaki. Najlepszym zawodnikiem został zawodnik z Międzyborowa. Jak w dniu poprzednim wszystkie drużyny miały poczęstunek i napoje. Za tak liczny udział w turnieju dziękują trenerom i zawodnikom organizatorzy : dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Milanówku Zbigniew Reluga oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Robert Brudziński, Miłosz Jankowski, Beata Zalipska, Mariola Borowska. Specjalne podziękowania należą się koordynatorowi ds. sportu w Milanówku, Panu Włodzimierzowi Filipiakowi za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodników.